والدین و نقش آنها

مقالات

10 مورد درباره كمك گرفتن از والدين تان در نگهداري از فرزندان تان 1

10 مورد درباره كمك گرفتن از والدين تان در نگهداري از فرزندان تان

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که پدربزرگ و مادربزرگ فرزندتان در نزدیکی شما زندگی می کنند، به احتمال زیاد قبلاً از آنها برای مراقبت از کودکتان كمك گرفته ايد. هر چند برای مراقبت از کودک برخي اوقات یا برای مراقبت تمام وقت در هنگامي كه در محل کار هستيد، چیزهایی وجود دارد که دوست دارید مادربزرگ یا پدربزرگ در مورد مراقبت از فرزندانتان بدانند.

مطــالعه مقاله
نکاتی در مورد نحوه سرماخوردگی کودک نوپا 2

نکاتی در مورد نحوه سرماخوردگی کودک نوپا

کودک نوپا شما نیمی از شب را با گرفتگی بینی بیدار بوده است. در طول روز، آنها خسته هستند و آب ريزش بینی شان متوقف نمی شود. شما کاملا مطمئن هستید که كودكتان سرما خورده است. و در حالی که می دانید هیچ درمانی قطعي برای سرماخوردگی وجود ندارد، می خواهید بدانید چه کاری می توانید انجام دهید تا به آنها کمک کنید احساس بهتری داشته باشند.

حال آنكه، در بیشتر موارد، فقط باید اجازه دهید سرماخوردگی ادامه پیدا کند،ولي کارهایی وجود دارد که مي تواند به کودکتان کمک کند احساس راحتی بیشتری داشته باشد و شما امیدوار باشيد که شب‌ها کمی بهتر بتواند بخوابد.

مطــالعه مقاله
چالش هایی در مورد غذا دادن به کودکان 3

چالش هایی در مورد غذا دادن به کودکان

چگونه از بحث کردن با بچه هایی که عادت غذایی نادرست دارند، جلوگیری کنیم

زمان صرف غذا می تواند برای خانواده هایی که کودکی پرخاشگر دارند استرس زا باشد. متقاعد کردن بچه ها برای امتحان کردن غذاهای جدید و داشتن یک رژیم غذایی سالم می تواند چالش برانگیز باشد. بسیاری از والدین احساس ناامیدی می کنند و در مورد اینکه چه کاری باید انجام دهند، مطمئن نیستند.

بهترین راه برای تشویق بچه ها به خوردن یک رژیم غذایی سالم و کامل، استفاده از نظم و انضباط است. بدون یک رویکرد مثبت و برنامه ریزی شده، عادات غذایی کودک می تواند بدتر شود.

ملانی پوتوک، آسیب شناس زبان و گفتار کودکان، بهترین استراتژی های خود را برای مقابله با یک غذاخور بداخلاق ارائه می دهد:

مطــالعه مقاله
وقتی والدین به بچه ها فشار می آورند تا نمرات خوب بگیرند 4

وقتی والدین به بچه ها فشار می آورند تا نمرات خوب بگیرند

اگر می خواهید فرزندانتان نمرات خوبی کسب کنند، باید مطمئن شوید که آنها می دانند که این انتظار شماست. درسته؟ شاید نه. تحقیقات نشان می دهد که بچه ها ممکن است این انتظارات را به عنوان فشار تفسیر کنند و فشار برای اجرا به آنها کمک نمی کند تا موفق شوند.

آنچه کودکان فکر می کنند والدینشان برای آنها می خواهند می تواند نقش مهمی در شکل دادن به شانس موفقیت فرزندان در آینده داشته باشد. فشار والدین برای برتری می‌تواند خطر استرس کودکان را افزایش دهد و همچنین تأثیر منفی بر رفاه آنها بگذارد. این امر به ویژه در صورتی صادق است که والدین نمرات و موفقیت را بیش از مواردی مانند همدلی، شفقت، مهربانی و مهارت های اجتماعی مورد اهمیت قرار دارند.

مطــالعه مقاله
01|02 .

مقالات متفرقه

فعالیت بدنی در کودکان کاهش یافته است

فعالیت بدنی در کودکان کاهش یافته است

چندین مطالعه نشان می‌دهد که بچه‌ها به‌خصوص از زمان همه‌گیری کووید-۱۹، فعالیت بدنی چندانی ندارند.

برعکس، بزرگسالان از نظر بدنی فعال تر می شوند.

تلاش برای گنجاندن حرکت در برنامه های روزانه خانواده می تواند برای همه افراد درگیر مفید باشد.

بسیاری از والدین ممکن است نگران این باشند که فرزندانشان هر روز به اندازه کافی فعالیت بدنی نداشته باشند، به ویژه در طول دستورات ماندن در خانه در طول همه گیری COVID-19. در حالی که تحقیقات نشان می‌دهد که فعالیت بدنی در کودکان کاهش یافته است (مخصوصاً با بزرگ‌تر شدن آنها)، شواهدی وجود دارد که عکس این موضوع برای بسیاری از بزرگسالان صادق است.

گرچه این موضوع تعجب آور به نظر مي رسد، اما کارشناسان بر اين باورند که والدین می توانند از این انگیزه برای تشویق کودکان به حرکت نیز استفاده کنند. گنجاندن تحرك در زندگی روزمره بصورت برنامه ريزي شده در خانواده می تواند به کودکان کمک کند تا به طور طبیعی ورزش بیشتری کنند.

مشاهده این مقاله
تولد كودك خود را چگونه جشن بگيريم؟

تولد كودك خود را چگونه جشن بگيريم؟

احتمالاً فکر نمی کردید که به اين زودي يكسال بگذرد، تبريك مي گوييم به سرعت فرزندتان دارد بزرگ مي شود. تولد کوچولوی شما نزدیک است. ممکن است اولين تولد فرزندتان سریع‌ترین سال به نظر برسد ولي سال هاي آتي نيز چنين است، اما در هر صورت بالاخره اين روز نزدیک است. و اکنون که چنین است، ممکن است از خود بپرسید که بهترین راه برای جشن گرفتن تولد کودکتان چیست.
مشاهده این مقاله
چگونه کودکان در آشپزخانه کمک کنند

چگونه کودکان در آشپزخانه کمک کنند

درست مانند آشپزی با کودکان نوپا، کودکان پیش دبستانی تمايل به استقلال دارند. "من می توانم آن را انجام دهم!" گرایش به استقلال مخصوص کودکان این سن است. خوشبختانه، هرچه بیشتر به آنها اجازه دهید در تهیه غذا مشارکت کنند، آنها را تشویق می کنید تا غذا بخورند.

والدین معمولاً هنگام خوردن یک وعده غذایی كامل توسط كودكشان که معمولاً هرگز آنها را لمس نمی کردند ولي اكنون آن ها را مي خورند، شگفت زده می شوند، چون استقلال انگیزه قوی ای است. این تكنيك می تواند به ویژه در زمانی مفید باشد که كودك شما تمايلي به غذا خوردن نشان نمي دهد و در حال كاهش وزن است.

برای اینکه کودکان پیش دبستانی در آشپزخانه مشغول شوند، به آنها اجازه دهید تمام کارهای مشابهی را که کودکان نوپا می توانند انجام دهند، به علاوه چند کار دیگر را انجام دهند. علاوه بر وسایل آشپزخانه که برای استفاده کودکان نوپا در نظر گرفته شده است، بچه‌های این سن ممکن است آماده باشند وسایل کمی پیشرفته‌تر مانند توپ‌گیر هندوانه، سبزی خردکن دستي، یا پرس سیر (با نظارت) را امتحان کنند.

مشاهده این مقاله
نوجوانان چگونه در آشپزخانه کمک کنند

نوجوانان چگونه در آشپزخانه کمک کنند

آشپزی با بچه های کوچک می تواند سرگرم کننده باشد، اما اگر صادق باشیم، می تواند تمرینی برای صبر والدین باشد. از سوی دیگر، آشپزی با بچه‌های بزرگ‌تر، اغلب زمانی که شما شروع به آموزش مهارت می‌کنید. با افزایش سطح چالش، به تقویت مهارت‌های آن‌ها منجر مي شود.

یکی از راه های عالی برای ارتقای استقلال و خلاقیت آشپزی در کلاس های بالاتر این است که کتاب آشپزی خود را به فرزندان خود بدهید. هنگامی که شروع به جستجو کنید، ده ها کتاب آشپزي مناسب برای بچه ها در این سن پیدا خواهید کرد. یکی از كتاب هاي آشپزي با تصاویر فراوان و دستورالعمل های گام به گام را انتخاب کنید. سپس، فرزندتان را تشویق کنید تا خود را در تهیه غذايي، یا دسر، امتحان کند.

مشاهده این مقاله
اهميت دوست در روابط فرزندان

اهميت دوست در روابط فرزندان

بسیاری از بچه ها بهترین دوست یا گروهی از بهترین دوستان دارند. بچه های دیگر گروهی از دوستان دارند اما یک یا چند نفر را به عنوان "بهترین دوست" انتخاب می کنند. با این حال، یک یا چند نفر از این کودکان ممکن است در نهایت بیشترین زمان را با فرزند شما بگذرانند و عملاً به بهترین دوست تبدیل شوند.

این روابط ممکن است سال ها طول بکشد یا کوتاه مدت باشد. برخی از بچه ها در طول دوران کودکی خود با یک سری دوستان صمیمی روبرو می شوند، برخی دیگر ممکن است همان دوست را برای تمام زندگی خود حفظ کنند. سپس، بچه‌های دیگری هستند که گروه کوچک یا بزرگی از دوستان دارند که واقعاً یکی را بر دیگری ترجیح نمی‌دهند، دیگران هنوز ممکن است دوستی نزدیک زیادی نداشته باشند ويا ترجیح دهند به تنهایی بازی کنند.

اغلب، بهترین دوستی ها به صورت طبيعي یا به دلایل عملی ایجاد می شوند، به ویژه زمانی که بچه هایی با علایق یا پیشینه های مشابه در نزدیکی یکدیگر هستند. کودکانی که زمان زیادی را با هم می گذرانند، مانند نشستن در کنار یکدیگر در کلاس، بازی در یک تیم ورزشی، شرکت در یک باشگاه یا فعالیت مشابه، یا زندگی در همسايگي ممکن است احتمال بیشتری برای ایجاد این روابط داشته باشند.

مشاهده این مقاله
اخطار حذف!
آیا میخواهید این گزینه را حذف نمایید؟
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا جهت پیگیری ثبت نام خود از ساعت 10 صبح تا 10 شب با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.
02122821212
09014961212
X
X
X

Title

Price

Des