آموزش و کودکان

مقالات

عادات سالمی که اکنون باید به کودک خود آموزش دهید 1

عادات سالمی که اکنون باید به کودک خود آموزش دهید

مهم است که هر چه زودتر به کودک خود عادات سالم را آموزش دهید. اما به جای اینکه به کودک خود بگویید چگونه از بدن خود مراقبت کند یا چگونه خود را ایمن نگه دارد، ضروری است که دلیل قوانین خود را به فرزند خود بیاموزید.

اگر او با درک اینکه چرا این عادات مهم هستند - و آنها از واجبات می باشند - بزرگ شود، می تواند از نافرمانی و تنبلی جلوگیری کند. در اینجا هشت عادت سالم آورده شده است که باید از کودکی به کودک خود آموزش دهید.

مطــالعه مقاله
فعالیت های بدنی برای کودکان نوپا 2

فعالیت های بدنی برای کودکان نوپا

کودکان نوپا به داشتن فعال زياد معروف هستند، اما والدین در مورد فعالیت های کودک نوپا ممکن است احساس کنند، ایده هایشان کم است. در اینجا برخی از فعالیت‌هایی وجود دارد که می‌توانید در خانه با کودک نوپايتان انجام دهید تا مطمئن شوید که فرزندتان فعال و آماده می‌ماند. برنامه‌ریزی کنید که هر روز چندین فعالیت انجام دهید و اگر دامنه توجه کودک نوپا اجازه می‌دهد، هر فعالیت را تا 10 دقیقه یا بیشتر افزایش دهید.

دستورالعمل های فعالیت بدنی برای کودکان نوپا حداقل 30 دقیقه فعالیت بدنی ساختاریافته در روز (با همراهي یک بزرگسال) و حداقل 60 دقیقه فعالیت بدنی بدون ساختار (بازی آزاد فعال) است.

مطــالعه مقاله
آموزش قدردانی و شکرگزاری به فرزندان 3

آموزش قدردانی و شکرگزاری به فرزندان

روز شکرگزاری تعطیلات مورد علاقه بسیاری است - و دلیل خوبی هم دارد. این زمانی است که با عزیزانمان دور هم جمع شویم، یک وعده غذایی دلچسب را به اشتراک می گذاریم و برای همه چیزهای کوچک و بزرگ در زندگیمان سپاسگزاری می کنیم. نه تنها تعطیلات از بسیاری جهات لذت بخش (و خوشمزه!) است، بلکه فرصتی عالی برای آموزش نمادهای تعطیلات به فرزندانمان است: قدردانی.

همه ما می خواهیم فرزندانی مهربان، مسئولیت پذیر، موفق و دوست داشتنی تربیت کنیم. آموزش قدردانی به فرزندانمان یکی از بهترین راه‌ها برای پرورش این ویژگی‌هاست.

.قدردانی به کودکان این امکان را می‌دهد که از منافع شخصی خود خارج شوند. این به آن‌ها کمک می‌کند بفهمند که خوبی در زندگیشان چیزی است که همیشه اعطا نمی شود، اما امتیازی است که به آنها داده شده است. بیشتر از همه، قدردانی به آنها می آموزد که افراد و شرایطی را شناسایی کنند که همه خوبی هایی را که در زندگی تجربه می کنند ممکن می سازد.

شکرگزاری فروتنی را می آموزد و جهان بینی کودکان را گسترش می دهد. و مطالعات نشان داده اند که تمرین قدردانی می تواند تأثیرات مثبتی بر سلامت روان داشته باشد. بیایید نگاهی به فواید آموزش قدردانی به فرزندانمان بیندازیم، و چگونه آن را در طول تعطیلات شکرگزاری به زندگی خود تزریق کنیم.

مطــالعه مقاله
تیتر این مقاله 4

تیتر این مقاله

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد.
مطــالعه مقاله
01|02 .

مقالات متفرقه

فعالیت بدنی در کودکان کاهش یافته است

فعالیت بدنی در کودکان کاهش یافته است

چندین مطالعه نشان می‌دهد که بچه‌ها به‌خصوص از زمان همه‌گیری کووید-۱۹، فعالیت بدنی چندانی ندارند.

برعکس، بزرگسالان از نظر بدنی فعال تر می شوند.

تلاش برای گنجاندن حرکت در برنامه های روزانه خانواده می تواند برای همه افراد درگیر مفید باشد.

بسیاری از والدین ممکن است نگران این باشند که فرزندانشان هر روز به اندازه کافی فعالیت بدنی نداشته باشند، به ویژه در طول دستورات ماندن در خانه در طول همه گیری COVID-19. در حالی که تحقیقات نشان می‌دهد که فعالیت بدنی در کودکان کاهش یافته است (مخصوصاً با بزرگ‌تر شدن آنها)، شواهدی وجود دارد که عکس این موضوع برای بسیاری از بزرگسالان صادق است.

گرچه این موضوع تعجب آور به نظر مي رسد، اما کارشناسان بر اين باورند که والدین می توانند از این انگیزه برای تشویق کودکان به حرکت نیز استفاده کنند. گنجاندن تحرك در زندگی روزمره بصورت برنامه ريزي شده در خانواده می تواند به کودکان کمک کند تا به طور طبیعی ورزش بیشتری کنند.

مشاهده این مقاله
تولد كودك خود را چگونه جشن بگيريم؟

تولد كودك خود را چگونه جشن بگيريم؟

احتمالاً فکر نمی کردید که به اين زودي يكسال بگذرد، تبريك مي گوييم به سرعت فرزندتان دارد بزرگ مي شود. تولد کوچولوی شما نزدیک است. ممکن است اولين تولد فرزندتان سریع‌ترین سال به نظر برسد ولي سال هاي آتي نيز چنين است، اما در هر صورت بالاخره اين روز نزدیک است. و اکنون که چنین است، ممکن است از خود بپرسید که بهترین راه برای جشن گرفتن تولد کودکتان چیست.
مشاهده این مقاله
چگونه کودکان در آشپزخانه کمک کنند

چگونه کودکان در آشپزخانه کمک کنند

درست مانند آشپزی با کودکان نوپا، کودکان پیش دبستانی تمايل به استقلال دارند. "من می توانم آن را انجام دهم!" گرایش به استقلال مخصوص کودکان این سن است. خوشبختانه، هرچه بیشتر به آنها اجازه دهید در تهیه غذا مشارکت کنند، آنها را تشویق می کنید تا غذا بخورند.

والدین معمولاً هنگام خوردن یک وعده غذایی كامل توسط كودكشان که معمولاً هرگز آنها را لمس نمی کردند ولي اكنون آن ها را مي خورند، شگفت زده می شوند، چون استقلال انگیزه قوی ای است. این تكنيك می تواند به ویژه در زمانی مفید باشد که كودك شما تمايلي به غذا خوردن نشان نمي دهد و در حال كاهش وزن است.

برای اینکه کودکان پیش دبستانی در آشپزخانه مشغول شوند، به آنها اجازه دهید تمام کارهای مشابهی را که کودکان نوپا می توانند انجام دهند، به علاوه چند کار دیگر را انجام دهند. علاوه بر وسایل آشپزخانه که برای استفاده کودکان نوپا در نظر گرفته شده است، بچه‌های این سن ممکن است آماده باشند وسایل کمی پیشرفته‌تر مانند توپ‌گیر هندوانه، سبزی خردکن دستي، یا پرس سیر (با نظارت) را امتحان کنند.

مشاهده این مقاله
نوجوانان چگونه در آشپزخانه کمک کنند

نوجوانان چگونه در آشپزخانه کمک کنند

آشپزی با بچه های کوچک می تواند سرگرم کننده باشد، اما اگر صادق باشیم، می تواند تمرینی برای صبر والدین باشد. از سوی دیگر، آشپزی با بچه‌های بزرگ‌تر، اغلب زمانی که شما شروع به آموزش مهارت می‌کنید. با افزایش سطح چالش، به تقویت مهارت‌های آن‌ها منجر مي شود.

یکی از راه های عالی برای ارتقای استقلال و خلاقیت آشپزی در کلاس های بالاتر این است که کتاب آشپزی خود را به فرزندان خود بدهید. هنگامی که شروع به جستجو کنید، ده ها کتاب آشپزي مناسب برای بچه ها در این سن پیدا خواهید کرد. یکی از كتاب هاي آشپزي با تصاویر فراوان و دستورالعمل های گام به گام را انتخاب کنید. سپس، فرزندتان را تشویق کنید تا خود را در تهیه غذايي، یا دسر، امتحان کند.

مشاهده این مقاله
اهميت دوست در روابط فرزندان

اهميت دوست در روابط فرزندان

بسیاری از بچه ها بهترین دوست یا گروهی از بهترین دوستان دارند. بچه های دیگر گروهی از دوستان دارند اما یک یا چند نفر را به عنوان "بهترین دوست" انتخاب می کنند. با این حال، یک یا چند نفر از این کودکان ممکن است در نهایت بیشترین زمان را با فرزند شما بگذرانند و عملاً به بهترین دوست تبدیل شوند.

این روابط ممکن است سال ها طول بکشد یا کوتاه مدت باشد. برخی از بچه ها در طول دوران کودکی خود با یک سری دوستان صمیمی روبرو می شوند، برخی دیگر ممکن است همان دوست را برای تمام زندگی خود حفظ کنند. سپس، بچه‌های دیگری هستند که گروه کوچک یا بزرگی از دوستان دارند که واقعاً یکی را بر دیگری ترجیح نمی‌دهند، دیگران هنوز ممکن است دوستی نزدیک زیادی نداشته باشند ويا ترجیح دهند به تنهایی بازی کنند.

اغلب، بهترین دوستی ها به صورت طبيعي یا به دلایل عملی ایجاد می شوند، به ویژه زمانی که بچه هایی با علایق یا پیشینه های مشابه در نزدیکی یکدیگر هستند. کودکانی که زمان زیادی را با هم می گذرانند، مانند نشستن در کنار یکدیگر در کلاس، بازی در یک تیم ورزشی، شرکت در یک باشگاه یا فعالیت مشابه، یا زندگی در همسايگي ممکن است احتمال بیشتری برای ایجاد این روابط داشته باشند.

مشاهده این مقاله
اخطار حذف!
آیا میخواهید این گزینه را حذف نمایید؟
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا جهت پیگیری ثبت نام خود از ساعت 10 صبح تا 10 شب با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.
02122821212
09014961212
X
X
X

Title

Price

Des