والدین و نقش آنها

مقالات

10 مورد درباره كمك گرفتن از والدين تان در نگهداري از فرزندان تان

50
10 مورد درباره كمك گرفتن از والدين تان در نگهداري از فرزندان تان

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که پدربزرگ و مادربزرگ فرزندتان در نزدیکی شما زندگی می کنند، به احتمال زیاد قبلاً از آنها برای مراقبت از کودکتان كمك گرفته ايد. هر چند برای مراقبت از کودک برخي اوقات یا برای مراقبت تمام وقت در هنگامي كه در محل کار هستيد، چیزهایی وجود دارد که دوست دارید مادربزرگ یا پدربزرگ در مورد مراقبت از فرزندانتان بدانند.

ابراز قدردانی

ابراز قدرداني از والدين تان به شما احساس خوبي می دهد که آنها می توانند از کودک نوپاي شما مراقبت کنند. شما می دانید که آنها فرزندان شما را دوست دارند و از آنها مراقبت می کنند و تا حد امکان مراقبت آنها خواهند بود.

ابراز قدردانی

با چالش ها كنار بياييد

مراقبت از یک کودک انرژي بر است، به خصوص اگر بیش از یک کودک داشته باشید. شما بیشتر نگران این هستید که آیا پدربزرگ و مادربزرگ می توانند از عهده آن برآيند. گذشته از این، شما همیشه نمی توانید به آنها كمك كنيد و همراه آن ها باشید.

همچنین ممکن است نگران سلامت کلی والدين خود مخصوصا نواحي تحت فشار آنها مانند لگن یا زانو آن ها باشید. اگر سعی می کنید آنها از پله ها بالا نروند، نمی خواهید آن ها این موضوع را شخصی بگیرند زيرا سعی مي کنید راه هایی بیابید که کار را برای آنها آسان تر کنید.

با چالش ها كنار بياييد

آنها را به "نه" گفتن دعوت کنید

البته، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها قرار است به نوه های خود محبت کنند و حتی آنها را لوس کنند. اما زمان خواب، ننوشیدن شیرینی قبل از غذا و پریدن روی کاناپه قوانینی هستند که می‌دانید بچه‌هایتان در همان لحظه که شما نباشيد آن ها را آزمایش خواهند کرد. شما امیدوارید پدربزرگ و مادربزرگ به قوانین شما احترام بگذارند. این برای چیزی که بچه ها می توانند بخورند (یا نمی توانند) نیز صدق می کند. شما می خواهید آنها از گفتن "نه" به نوه ها نگران نباشند.

آنها را به

از آنها در مورد داروها بپرسید

بچه ها بسیار کنجکاو هستند، و یک قوطي با محتویات هیجان انگیز زیادی در داخل آن فقط التماس می کند که وارد آن شوند. می‌دانید که پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها معمولاً داروهای خود را در ظرف‌هایی بصورت هفتگي نگه می‌دارند. اما آنها باید بسیار مراقب بچه ها در هنگام مواجه با داروها باشند.

پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها همچنین باید در مورد هر گونه نگرانی سلامتی که می‌تواند برای خود یا فرزندان خطرآفرین باشد، مانند تشنج، به خواب رفتن یا افتادن صحبت کنند. از نقطه نظر ایمنی، والدین و پدربزرگ و مادربزرگ باید تصمیم بگیرند که آیا نگهداری از کودک به نفع همه است یا خیر.

از آنها در مورد داروها بپرسید

به آنها اطلاع دهید که حمام الزامی نیست

در واقع، تا زمانی که نوه ها به اندازه کافی بزرگ نشده اند که مستقلاً حمام کنند، پدربزرگ و مادربزرگ باید از این کار صرف نظر کنند. نوزادان لغزنده و ليز هستند، و کودکان نوپا دیوانه‌وار آب می‌پاشند و کارهای دیگری را انجام می‌دهند که پدربزرگ و مادربزرگ واقعاً نیازی به انجام اين كار ندارند. برای بچه ها مشكلي نيست که کمی کثیف باشند و زمان حمام و دوش گرفتن می تواند تا رسیدن والدین به خانه به تاخير بيافتد.

به آنها اطلاع دهید که حمام الزامی نیست

نیازی به خرج کردن پول نیست

از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها انتظار ندارید که اسباب بازی ها یا لباس های جدیدی برای بچه ها بخرند، به خصوص وقتی آنها آنقدر مهربان هستند که مراقب کودک شما هستند. خواندن کتاب، انجام یک بازی ساده یا تماشای یک فیلم مناسب سن با هم بسيار خوب است. تنها چیزی که والدین واقعاً باید بدانند این است که بچه ها سالم و شاد و در محيط ايمن هستند.

نیازی به خرج کردن پول نیست

بازی با كودكان اختیاری است

در حالی که بچه ها ممکن است پیشنهاد کنند هر کاری که فکرش را می کنند انجام دهند، شما از پدربزرگ ها و مادربزرگ ها انتظار ندارید که قايم باشك یا نقش گرگ گرسنه بازی کنند، مگر اینکه واقعاً خودشان بخواهند. پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها هم نیازی نيست به تمیز کردن خانه یا شستن لباس‌ها در پایان کار مشغول شوند.

بازی با كودكان اختیاری است

نظراتتان را توضيح دهيد

شما مي دانيد كه والدين تان شما را (یا شریک زندگی تان را ) به خوبی بزرگ کرده اند، ممکن است در نحوه تهیه فهرست یا نشان دادن نحوه انجام کارها به آنها بیش از حد حساسيت داشته باشید. برخی از اصول اولیه مراقبت از کودک مانند همیشه هستند پس زياد حساسيت نسبت به تذكر به والدين و نشان دادن طريقه نگهداري از فرزندانتان نشان ندهيد.

با این حال، برخی از والدين حساس هستند. اگر به آنها یادآوری مي کنید که همیشه کودک را به پشت (و نه به شکم) بخوابانید یا نحوه استفاده از وسايل را به آنها نشان دهید، بهتر است بدانند که شما همان چیزهایی را که با هر پرستار کودک توضيح می دهید به آنها مي گوييد.

نظراتتان را توضيح دهيد

اجازه دهيد كه قبول نكنند

مراقبت از کودک هزينه بر است و ممکن است شما به دنبال راه هاي ممکن برای کاهش هزينه خانواده خود باشید. نگهداري از كودكان توسط پدربزرگ و مادربزرگ به شما امکان می دهد در پول خود صرفه جویی کنید و در عین حال پیوند نزدیک تری بین پدربزرگ و مادربزرگ و نوه ها ایجاد کنید. با این حال، اگر آنها احساس می کنند که شما از آنها سوء استفاده می کنید، بهتر است پيشنهاد دهيد که با شما صحبت کنند. شما نيز نمی خواهید رابطه تان به دلیل آن آسیب ببیند.

اجازه دهيد كه قبول نكنند

در مورد حقوق آن ها صحبت كنيد

در حالی که انتظار نداريد پدربزرگ و مادربزرگ برای نگهداری از کودکان پولی دریافت کنند، ولي اگر مراقبت مداوم یا تمام وقت از بچه ها ارائه مي کنند، منطقی است که دستمزد دریافت کنند. به هر حال، پرستاری از کودک یک شغل است و مستلزم آن است که مسئولیت های خاصی داشته باشند و ساعات مشخصی را حفظ کنند. با اين شرايط آنها باید انتظار داشته باشند که یا حقوقي داشته باشند یا یک منفعت غیر نقدی قابل قبول دريافت كنند.

در مورد حقوق آن ها صحبت كنيد

نمونه اي از صميميت

در ارتباطات خود شفافيت داشته باشید تا منجر به سوء تفاهم نشود هرگونه صحبت راجع به انتظارات طرفين را بپذيريد. هنگام استفاده از اعضای خانواده برای مراقبت از کودکان، باید مطمئن شوید که اين كار شما برای همه مفید است. شما خاطرات جادویی برای هر سه نسل را با هم می خواهید بسازید.

نمونه اي از صميميت

مقالات متفرقه

فعالیت بدنی در کودکان کاهش یافته است

فعالیت بدنی در کودکان کاهش یافته است

چندین مطالعه نشان می‌دهد که بچه‌ها به‌خصوص از زمان همه‌گیری کووید-۱۹، فعالیت بدنی چندانی ندارند.

برعکس، بزرگسالان از نظر بدنی فعال تر می شوند.

تلاش برای گنجاندن حرکت در برنامه های روزانه خانواده می تواند برای همه افراد درگیر مفید باشد.

بسیاری از والدین ممکن است نگران این باشند که فرزندانشان هر روز به اندازه کافی فعالیت بدنی نداشته باشند، به ویژه در طول دستورات ماندن در خانه در طول همه گیری COVID-19. در حالی که تحقیقات نشان می‌دهد که فعالیت بدنی در کودکان کاهش یافته است (مخصوصاً با بزرگ‌تر شدن آنها)، شواهدی وجود دارد که عکس این موضوع برای بسیاری از بزرگسالان صادق است.

گرچه این موضوع تعجب آور به نظر مي رسد، اما کارشناسان بر اين باورند که والدین می توانند از این انگیزه برای تشویق کودکان به حرکت نیز استفاده کنند. گنجاندن تحرك در زندگی روزمره بصورت برنامه ريزي شده در خانواده می تواند به کودکان کمک کند تا به طور طبیعی ورزش بیشتری کنند.

مشاهده این مقاله
تولد كودك خود را چگونه جشن بگيريم؟

تولد كودك خود را چگونه جشن بگيريم؟

احتمالاً فکر نمی کردید که به اين زودي يكسال بگذرد، تبريك مي گوييم به سرعت فرزندتان دارد بزرگ مي شود. تولد کوچولوی شما نزدیک است. ممکن است اولين تولد فرزندتان سریع‌ترین سال به نظر برسد ولي سال هاي آتي نيز چنين است، اما در هر صورت بالاخره اين روز نزدیک است. و اکنون که چنین است، ممکن است از خود بپرسید که بهترین راه برای جشن گرفتن تولد کودکتان چیست.
مشاهده این مقاله
چگونه کودکان در آشپزخانه کمک کنند

چگونه کودکان در آشپزخانه کمک کنند

درست مانند آشپزی با کودکان نوپا، کودکان پیش دبستانی تمايل به استقلال دارند. "من می توانم آن را انجام دهم!" گرایش به استقلال مخصوص کودکان این سن است. خوشبختانه، هرچه بیشتر به آنها اجازه دهید در تهیه غذا مشارکت کنند، آنها را تشویق می کنید تا غذا بخورند.

والدین معمولاً هنگام خوردن یک وعده غذایی كامل توسط كودكشان که معمولاً هرگز آنها را لمس نمی کردند ولي اكنون آن ها را مي خورند، شگفت زده می شوند، چون استقلال انگیزه قوی ای است. این تكنيك می تواند به ویژه در زمانی مفید باشد که كودك شما تمايلي به غذا خوردن نشان نمي دهد و در حال كاهش وزن است.

برای اینکه کودکان پیش دبستانی در آشپزخانه مشغول شوند، به آنها اجازه دهید تمام کارهای مشابهی را که کودکان نوپا می توانند انجام دهند، به علاوه چند کار دیگر را انجام دهند. علاوه بر وسایل آشپزخانه که برای استفاده کودکان نوپا در نظر گرفته شده است، بچه‌های این سن ممکن است آماده باشند وسایل کمی پیشرفته‌تر مانند توپ‌گیر هندوانه، سبزی خردکن دستي، یا پرس سیر (با نظارت) را امتحان کنند.

مشاهده این مقاله
نوجوانان چگونه در آشپزخانه کمک کنند

نوجوانان چگونه در آشپزخانه کمک کنند

آشپزی با بچه های کوچک می تواند سرگرم کننده باشد، اما اگر صادق باشیم، می تواند تمرینی برای صبر والدین باشد. از سوی دیگر، آشپزی با بچه‌های بزرگ‌تر، اغلب زمانی که شما شروع به آموزش مهارت می‌کنید. با افزایش سطح چالش، به تقویت مهارت‌های آن‌ها منجر مي شود.

یکی از راه های عالی برای ارتقای استقلال و خلاقیت آشپزی در کلاس های بالاتر این است که کتاب آشپزی خود را به فرزندان خود بدهید. هنگامی که شروع به جستجو کنید، ده ها کتاب آشپزي مناسب برای بچه ها در این سن پیدا خواهید کرد. یکی از كتاب هاي آشپزي با تصاویر فراوان و دستورالعمل های گام به گام را انتخاب کنید. سپس، فرزندتان را تشویق کنید تا خود را در تهیه غذايي، یا دسر، امتحان کند.

مشاهده این مقاله
اهميت دوست در روابط فرزندان

اهميت دوست در روابط فرزندان

بسیاری از بچه ها بهترین دوست یا گروهی از بهترین دوستان دارند. بچه های دیگر گروهی از دوستان دارند اما یک یا چند نفر را به عنوان "بهترین دوست" انتخاب می کنند. با این حال، یک یا چند نفر از این کودکان ممکن است در نهایت بیشترین زمان را با فرزند شما بگذرانند و عملاً به بهترین دوست تبدیل شوند.

این روابط ممکن است سال ها طول بکشد یا کوتاه مدت باشد. برخی از بچه ها در طول دوران کودکی خود با یک سری دوستان صمیمی روبرو می شوند، برخی دیگر ممکن است همان دوست را برای تمام زندگی خود حفظ کنند. سپس، بچه‌های دیگری هستند که گروه کوچک یا بزرگی از دوستان دارند که واقعاً یکی را بر دیگری ترجیح نمی‌دهند، دیگران هنوز ممکن است دوستی نزدیک زیادی نداشته باشند ويا ترجیح دهند به تنهایی بازی کنند.

اغلب، بهترین دوستی ها به صورت طبيعي یا به دلایل عملی ایجاد می شوند، به ویژه زمانی که بچه هایی با علایق یا پیشینه های مشابه در نزدیکی یکدیگر هستند. کودکانی که زمان زیادی را با هم می گذرانند، مانند نشستن در کنار یکدیگر در کلاس، بازی در یک تیم ورزشی، شرکت در یک باشگاه یا فعالیت مشابه، یا زندگی در همسايگي ممکن است احتمال بیشتری برای ایجاد این روابط داشته باشند.

مشاهده این مقاله
اخطار حذف!
آیا میخواهید این گزینه را حذف نمایید؟
درخواست شما با موفقیت ثبت گردید.
لطفا جهت پیگیری ثبت نام خود از ساعت 10 صبح تا 10 شب با شماره‌های زیر تماس حاصل فرمایید.
02122821212
09014961212
X
X
X

Title

Price

Des